Artykuły z kategorii: Diety

Dieta South Beach

Dieta South Beach to wymarzona kuracja dla kogoś, kto już kilka razy bezskutecznie próbował stracić na wadze. Nie jest tak restrykcyjna jak inne, więc stwarza większe szanse na wytrwanie do jej końca. Wszystko dlatego, że początkowo była skomponowana jako ścieżka żywieniowa dla osób z chorobami kardiologicznymi. Read the rest of this entry »

Dieta ryżowa

Dieta ryżowa uważana jest za jedną z najpopularniejszych na świecie, a jednak w Polsce wciąż niewielu o niej słyszało. Czym jest i jakie może dać efekty przy regularnym stosowaniu się do jej założeń? Read the rest of this entry »

Dieta 17-dniowa Mike’a Moreno

Dieta 17-dniowa to nie żadna kolejna dieta cud. To po prostu skuteczna dieta, która nie tylko umożliwia zrzucenie kilku kilogramów, ale także nie kończy się efektem jo-jo. Wystarczy tylko poświęcić jej czas, wykazać się konsekwencją i cierpliwością. Jej autorem jest dr Mike Moreno. Pierwotnie stworzył ją po to, by walczyć z okazjonalnym pojawieniem się fałdek, np. po świątecznym ucztowaniu. Szybko okazało się jednak, że można stosować ją niezależnie od okazji, o każdej porze roku i zawsze jest tak samo dobra. Read the rest of this entry »

Dieta Omega

To nie kolejna dieta cud. To raczej sposób na to, by jeść zdrowo i niskokalorycznie. To metoda żywienia oparta głównie na dobroczynnych właściwościach kwasów omega-3. Bogata w składniki odżywcze. Sprzyja wadze, dobremu samopoczuciu i sercu. Read the rest of this entry »

Dieta kapuściana

Krótkoterminowe diety mają zagwarantować szybką utratę zbędnych kilogramów. Takich kuracji powstało bardzo wiele, choć ich skuteczność często budzi wątpliwości, to jednak nadal są stosowane przez osoby borykające się z nawagą. Dietą, która kilka lat temu biła rekordy popularności była dieta kapuściana. Read the rest of this entry »

Moda na Le Forking

Jeśli próbowałaś kiedyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów z pewnością stosowałaś przeróżne diety. Z mniejszym lub większym powodzeniem udawało ci się osiągnąć cel. Zawsze jednak odchudzanie okupione było wyrzeczeniami. Być może, że właśnie znalazłaś sposób, by idealną sylwetkę osiągnąć niewielkim wysiłkiem. Ten sposób to Le Forking. Read the rest of this entry »

Dieta DASH

Dieta DASH to najlepsza dieta na świecie. Tak przynajmniej wynika z corocznego rankingu, jaki przygotowała U.S. News. W opracowaniu Top Listy diet pomogli diabetolodzy i specjaliści żywienia, którzy już drugi rok z rzędu dietę DASH określili najlepszym planem żywieniowym. Read the rest of this entry »

Dieta kopenhaska

Idealna sylwetka to cel wielu z nas. Sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów jest tysiące. Każdy ma swój własny plan na uzyskanie wymarzonego ciała. Jedyni godziny spędzają na siłowni, inny rozpoczynają dietę. Ich skuteczność zależy od restrykcyjności przestrzegania zasad. Łamanie reguł prowadzić może do wzrostu masy ciała, a nie spadku. Read the rest of this entry »

Dieta 1000 kcal

Wydaje się, że diety oparte na liczeniu kalorii są najbardziej racjonalnymi dietami, jakie można stosować bez dużej obawy o stan zdrowia i efekty, jakie można osiągnąć. Od lat znana jest dieta 1500 kalorii, którą lekarze zalecają ludziom otyłym, którzy koniecznie muszą schudnąć, ponieważ ich tusza zagraża ich życiu. Jednak jest to dieta długofalowa i do tego żeby była skuteczna musi być podparta ćwiczeniami fizycznymi. Dlatego jeśli ktoś chce schudnąć szybko i do 10 kilogramów powinien spróbować, czym jest dieta 1000 kalorii. Read the rest of this entry »

Dieta Atkinsa

Dieta dr. Atkinsa kieruje się naczelną zasadą – jej założeniem jest wyłączenie z jadłospisu cukrów złożonych i prostych, a spożywanie dużej ilości tłuszczy i białek, nie wolno też łączyć węglowodanów z tłuszczami i białkami, bo to właśnie jego zdaniem jest powodem tycia. Read the rest of this entry »