Moda na Le Forking

Jeśli próbowałaś kiedyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów z pewnością stosowałaś przeróżne diety. Z mniejszym lub większym powodzeniem udawało ci się osiągnąć cel. Zawsze jednak odchudzanie okupione było wyrzeczeniami. Być może, że właśnie znalazłaś sposób, by idealną sylwetkę osiągnąć niewielkim wysiłkiem. Ten sposób to Le Forking.

Dieta le Forking

Czym jest dieta Le Forking

Choć brzmi tajemniczo, metoda jest bardzo prosta. Le Forking to nic innego, jak “widelcowanie”. Dieta oparta jest tylko na tych produktach, które da się zjeść wyłącznie widelcem. Łyżka, nóż i jedzenie palcami są zakazane. Do tego ograniczona jest do trzech posiłków dziennie – śniadania, obiadu i kolacji. Największy ma być oczywiście posiłek poranny. Kolejne nie mogą być już tak obfite, kolacja powinna być wręcz uboga, tak by po przebudzeniu szybko poczuć głód. Poza nimi zachować trzeba stanowczą wstrzemięźliwość. Musisz poradzić sobie bez podjadania kalorycznych przekąsek.

Odchudzanie na widelcu

Widelec, używany zgodnie z przeznaczeniem, w nowej diecie to naturalne narzędzie selekcji wartościowych produktów.

  • Można jeść nim owoce i warzywa, ryby, kasze.
  • Trudno nim już jednak sięgnąć po pieczywo, masło, słodycze, lody, czerwone mięso czy tłuste sosy.
  • Co jednak z zupami, mlekiem, jogurtami, zieloną herbatą? Nie da się ich przecież zjeść widelcem, a ich walory są niewątpliwe.

Oznacza to, że i ta dieta – choć nie jest monodietą, jak każda inna, nie jest idealna. Nastawiona jest tylko na konkretne produkty, wykluczając inne. Może prowadzić więc do niedoborów istotnych wartości odżywczych. Dobra dla zdrowia dieta musi być odpowiednio zbilansowana i uwzględniać wszystko co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Korzyści widelcowania

Nie można jednak odmówić jej jednego. Jedzenie widelcem sprawia, że ograniczysz się tylko do jednej porcji podzielonej na małe kęsy. Będziesz jeść wolniej niż palcami, a zatem szybciej poczujesz, że jesteś syta . Unikniesz sięgania po tak wciągające przekąski jak chipsy, orzeszki czy cukierki. Dzięki temu nie będziesz pochłaniała pustych kalorii, a skupisz się na bardziej wartościowych posiłkach w rozsądnych proporcjach. Dieta Le Forking Ivana Gavriloffa, choć daleka od ideału, stała się chyba największą konkurencją dla diety promowanej przez doktora Dukana. Jest modna, nie oznacza jednak, że rozwiąże wszystkie Twoje problemy z wagą. Zachowaj więc zdrowy rozsądek i odchudzaj się z głową.

Artykuł powstał we współpracy z mieszkania dla studentów w Poznaniu.

 

Zostaw komentarz