Artykuły z kategorii: Odchudzanie

Kontrowersyjna dieta 13 dniowa – działa, ale…

Dieta trzynastodniowa zajmuje wśród tego rodzaju terapii szczególne miejsce. Nazywana też dietą kopenhaską pozwala na szybkie stracenie nadprogramowych kilogramów, a jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn. Jest dość kontrowersyjna ze względu na swoją restrykcyjność. Jeśli chodzi o same podstawowe zasady, to nie są one zbyt skomplikowane – trudniej wprowadzić je w życie i się ich trzymać. Read the rest of this entry »

Co zrobić, by odchudzanie nie było katorgą?

Odchudzanie, diety, kalorie – to słowa znienawidzone przez wszystkich, którzy starają się zrzucić parę kilo, a nigdy im się to nie udało. Podejmowane kolejne próby też pewnie ostatecznie spełzły na niczym. Dlaczego? Być może to kłopot z odpowiednią motywacją, choć czy człowieka, który podejmuje już dziesiątą próbę schudnięcia, można nazwać niezmotywowanym? Problem leży raczej w złej organizacji procesu odchudzania. Zatem, jakich błędów należy unikać, by dotrwać do końca diety? Read the rest of this entry »

Czy skuteczna dieta musi wykluczać węglowodany?

Wielu dietetyków i twórców kuracji odchudzających przekonuje, że dieta, by naprawdę działała, musi być wolna od węglowodanów. Czy cukry rzeczywiście są naszemu organizmowi niepotrzebne? Czy możemy sobie bez nich poradzić i nadal prawidłowo funkcjonować? Read the rest of this entry »

Atkins się myli? Jego dieta może szkodzić

Nie ma idealnej diety. Są terapie odchudzające mniej lub bardziej skuteczne, wiele z nich niesie jednak ze sobą niekorzystne konsekwencje. Jeśli nie jest nimi efekt jo-jo, to zwykle pojawiają się kłopoty ze zdrowiem. To typowy objaw dla kuracji opartych na spożywaniu ograniczonej grupy produktów. Read the rest of this entry »

Odchudzanie na granicy rozsądku

Wiele kobiet mówi, że dla pięknego i szczupłego wyglądu zrobiłyby wszystko. To stwierdzenie, od kiedy modna zrobiła się dieta KEN, nabiera nowego, ekstremalnego znaczenia. Nie chodzi już bowiem o danie sobie w kość na treningu czy ograniczanie łakomstwa. Odchudzanie weszło już na ekstremalny poziom. Read the rest of this entry »