Dieta kapuściana

Krótkoterminowe diety mają zagwarantować szybką utratę zbędnych kilogramów. Takich kuracji powstało bardzo wiele, choć ich skuteczność często budzi wątpliwości, to jednak nadal są stosowane przez osoby borykające się z nawagą. Dietą, która kilka lat temu biła rekordy popularności była dieta kapuściana. Stosował ją sam prezydent, Aleksander Kwaśniewski. Dlatego też kuracja zyskała nową nazwę – dieta prezydencka.

Krótkoterminowa kuracja umożliwia schudnięcie nawet 6 kilogramów w zaledwie 7 dni. Jednak tak szybko utrata masy prowadzić może do efektu jojo. Ponadto jest to bardzo monotonna dieta, oparta na zupie kapuścianej, którą jeść trzeba przez wszystkie dni kuracji. Jak każda dieta ma ona swoje zalety i wady. Plusem jest fakt dostarczenia organizmowi dużej dawki witaminy C i kwasu foliowego, zawartego w kapuście. W efekcie przyspiesza się metabolizm i podnosi się ogólna odporność całego organizmu. Ponadto poprawia się wygląd skóry oraz wytrzymałość kości i zębów.

Największym minusem diety kapuścianej jest brak w jadłospisie innych potraw niż zupa kapuściana. Przeprowadzenie tej kuracji wymaga dużej motywacji i konsekwencji. Odczuwając głód zjeść można jedynie zupę lub kilka innych, dozwolonych produktów. Nie ma większych przeciwwskazań co do wielkości posiłków i godzin ich spożywania oraz stanu zdrowia kuracjusza. Restrykcyjne założenia powodują, że nie każdy jest w stanie wytrzymać na tej diecie nawet kilka dni. Jednostajny jadłospis to najczęstsza przyczyna rezygnacji z dalszego odchudzania.

Dieta kapuściana

Pierwszego dnia diety kapuścianej spożywać można zupę oraz owoce, np. jabłka, pomarańcze i arbuzy. Jako napój zalecana jest zielona herbata bez cukru i dużo wody niegazowanej. Kolejny dzień to zupa oraz dwa ziemniaki w mundurkach. Pić można tylko wodę. Trzeciego dnia do menu dodać można brukselkę, ogórek, marchew i brokuły. Czwartego dnia jednym z posiłków może być banan. Do tego szklanka odtłuszczonego mleka. Ponownie sięgnąć można też po herbatę.

Piąty dzień to upragniony obiad – pierś z kurczaka lub ryba bez tłuszczu (maksymalnie 50 gramów jednego ze składników). Nadal zajadamy się zupą kapuścianą i warzywami oraz pijamy dużo wody i zielonej herbaty. Podobnie jest szóstego i siódmego dnia. Na koniec pozwolić sobie można na sok owocowy bez cukru.

Artykuł powstał we współpracy z Co to jest umowa deweloperska.

Zostaw komentarz